دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 17235  |  
تاریخ انتشار : 6 تير 1395 - 17:42
شهیدمهدی امین زاده كه چهره ‌پاك و معصومش بیانگر روح سر شار از ایمان و عشق به اســـلام و قرآن بود ‚ یكی از 72 تن شهید گلگون كفن 7تیر1360 است.

به گزارش نسیم قائن ، شهيد دکتر  مهدي امين‌زاده فرزند محمدعلي در تاريخ 1328/6/14 در شهرستان قاين متولد شد. تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در زادگاهش گذراند و براي ادامه تحصيل راهي آمريکا شد و ضمن تحصيل، فعاليت‌هاي انقلابي و مذهبي خود را بر عليه رژيم شاه شروع کرد و مبادرت به تأسيس کتابخانه اسلامي نمود. اين شهيد بزرگوار بعد از اخذ مدرک دانشگاهي فوق‌ليسانس در رشته اقتصاد، در رشته دکتراي برنامه‌ريزي اقتصاد در شهر تگزاس آمريکا مشغول به تحصيل شد و در دوران انقلاب زماني که امام در پاريس بودند، به حضور ايشان رسيد و به‌همراه امام به ايران بازگشت و بعد از پيروزي انقلاب به‌عنوان معاون وزير بازرگاني انتخاب شد و تلاش و کوشش خود در خدمت به انقلاب و اسلام و رفع تنگناهاي اقتصادي را شروع کرد و در تاريخ 7/ 4/ 1360 در انفجار دفتر حزب رياست جمهوري، به همراه 72 نفر از ياران انقلاب، بالاترين مزد تجارت با خداوند را دريافت کردند و پيکر پاکش در حرم مطهر رضوي به‌خاک سپرده شد.

 مهدی امین زاده كه چهرة ‌پاك و معصومش بیانگر روح سر شار از ایمان و عشق به اســـلام و قرآن بود ‚ یكی از 72 تن شهید گلگون كفن شهدای7تیر1360 است كه به دست مزدوران منافق و عوامل آمریكا جان به جان آفرین تسلیم كرد و شربت شهادت نوشید .
 او در هنگام شهادت 32 سال داشت و فرزندی 4 ماهه از خود بیادگار گذاشت .
 شهید مهدی امین زاده برای همه كسانی كه در انجمن های اسلامی دانشگاههای ایران و خارج كشور فعالیت داشته اند چهره ای سر شناس و شناخته شده بود .

او پس از اتمام تحصیلات ابتدائی و متوسطه ‚‌ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته اقتصاد در دانشگاه ملی ایـــران شروع كرد سپس برای ادامه تحصیلات راهی آمریكا شد و ضمن پرداختن به تحصیلات دانشگاهی فعالیت پی گیـر و وقفه ناپذیر خود را در جهت آرمانهای اسلامی و مبارزه با رژیم منفور پهلوی ‚ بعدی تازه بخشید و در كلیه تظاهرات و برنامه هائی كه توسط انجمن اسلامی دانشجویان آمریكا و كانادا بر گزار میشد نقشی فعال داشت .
 شهید امین زاده علاوه بر همكاری با انجمن اسلامی دانشگاه واشنگتن ‚ با كمك سایر دوستانش اقدام به تأسیس یك كتابخانه اسلامی ‚ همچنین كلاسهای سخنرانی مدهبی و تفسیر قرآن در این دانشگاه نمود .

 او پس از اخذ درجه فوق لیسانس در رشته اقتصاد احصیلات خود را در رشتة دكترای برنامه ریزی اقتصاد در شهـــر تگزاس دنبال كرد و در دوران قبل از انقلاب هنگامی كه امام در پاریس بودند با عشق زیاد به حضور ایشان رسیــد و به همراه امام به ایران بازگشت . شهید مهدی امین زاده از همان روزهای تاریخی قبل از انقلاب با ایمان به شهــادت همچون دیگر برادران مبارز و متعهد خود سلاح به دست گرفت و به جنگ با رژیم پرداخت.                
 او پس از پیروزی انقلاب مدتها در كمیته های مشهد با ذوق و شوق زایدالوصفی شبانه روز كار میكرد و سر انجام در مهر ماه سال 1358 به سمت عضو هیئت مدیره شركت گسترش خدمات بازرگانی منصوب شد و با برادر كاظم پــور اردبیلی همكاری نزدیك داشت .
شهید مهدی امین زاده از بهمن ماه 1359 با سمت معاونت بازرگانی داخلی تلاش و كوشش خود را در رفع تنگناها ی بازرگانی كشور دو چندان كرد و همة ساعات و احظه های عمر گرانبهای خود را صرف خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی ایران نمود .

شهادت این جوان پاك باخته و متعهد ماتمی بود برای همه كسانی كه او را از نزدیك بخوبی می شناختند و با اخلاق اسلامی او آشنایی داشتند .

نظرات کاربران

اگرمتولد1338بوده که 22سال سن داشته!
باسلام وتقدیر از این تذکر1328صحیح است که اصلاح شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.